9 maja 2013

Worek medali Consusa na Mistrzowskiej Maj?wce

Category: Bez kategorii — Dominik @ 19:56

Zawodnicy kaliskiego klubu Consus zdominowali Mi?dzynarodowe Mistrzostwa Polski Team?w i Par w bryd?u sportowym, kt?re w dniach 27 kwietnia – 4 maja rozegrane zosta?y w Warszawie. W rywalizacji par kaliszanie wywalczyli komplet medali, a w turnieju team?w srebro i br?z.

W ?cis?ym finale Mistrzostw Polski Par Open znalaz?y si? 24 duety, w tym sze?? z zawodnikami reprezentuj?cymi kaliski Consus. Wyst?p bryd?yst?w znad Prosny zako?czy? si? ich wielkim sukcesem, bo uplasowali si? oni na trzech czo?owych lokatach. Z?oto wywalczyli Jacek Kalita i Micha? Nowosadzki (Consus Carbon), srebro Krzysztof Martens i Dominik Filipowicz, a br?z Janusz Makaruk i Pawe? Niedzielski (wszyscy Consus). To prawdziwy ewenement, ?eby w mistrzowskiej imprezie ca?e podium zajmowali zawodnicy jednego klubu.

Kaliszanie odegrali te? wiod?ce role w turnieju team?w, zdobywaj?c srebro i br?z. Do ?wier?fina?u tych zmaga? zakwalifikowa?y si? cztery dru?yny, w kt?rych sk?adach wyst?powali zawodnicy Consusa – ?Martens? (Krzysztof Martens, Dominik Filipowicz), ?Era? (Jacek Kalita, Micha? Nowosadzki), ?Robak? (Piotr Walczak) oraz ?Consus? (Leszek Majda?ski, Pawe? Niedzielski, Janusz Makaruk, Jaros?aw Cie?lak, Jan Moszy?ski). Dwa pierwsze teamy awansowa?y do strefy medalowej. W finale dru?yna ?Martens? po dramatycznej walce przegra?a nieznacznie 126,6:130? z teamem ?Vitas?. O wyniku fina?u zadecydowa?o ostatnie z 60 rozda?, w kt?rym rywale zdobyli 5 punkt?w i przechylili szal? zwyci?stwa na swoj? korzy??. W meczu o trzeci? lokat? ?Era? z kaliskimi bryd?ystami w sk?adzie pewnie pokona?a swoich przeciwnik?w 91:28,2.

Wyniki zawodnik?w obu ?Consus?w? to bardzo dobry prognostyk przed Otwartymi Mistrzostwami Europy, kt?re odb?d? si? w Ostendzie w czerwcu. Kaliszanie wyst?pi? w tych zawodach we wszystkich konkurencjach, tj. parach, teamach i mixtach .

Dru?yna Consus Carbon wyst?pi w finale ekstraklasy bryd?owej, kt?ry odb?dzie si? w dniach 16-18 maja w Lesznie.